Alternatif Bank Dijital

İhtiyacınız olduğu an yanınızda...

Vadeli/Vadesiz "TL","Döviz" hatta Altın hesabınızı dilerseniz şubeye gelmeden açabilir,

%19,50'e varan VOV Hesap faiz oranlarıyla hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

Alternatif Bank hesabınızı açın, hemen kazanmaya başlayın

VOV Hesap

%19,50Hoş Geldin
Faizi

Vadeli Mevduat Hesabı

Sadece kazanmak değil, çok kazanmak isteyenlere

%18,95Faizli
Mevduat

Hesaplama

Mevduat getirisi hesaplamalarınızı hızlıca yaparak birkaç dakika içerisinde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Mevduat Tutarı

VOV Günlük Faiz Getirisi

Net faiz getirisi
0
Geri Dönüş Tutarı
0
Hoş Geldin Faiz Oranı
%19,50

Mevduat Tutarı

Mevduat Vadesi

Net faiz getirisi
0
Geri Dönüş Tutarı
0
Faiz Oranı
%18,95

ÜRÜN VE HİZMET ÜCRETLERİ

Alternatif Bank İnternet ve Mobil Bankacılık aracılığıyla yapacağınız işlemler için ve/veya Alternatif Bank Dijital aracılığıyla açılan hesaplarda, Alternatif Bank şubeleri nezdinde yapacağınız işlemlerde uygulanan işlem ücretleri için lütfen tıklayınız.

GÜVENLİĞİNİZ İÇİN

Alternatif Bank Dijital İnternet Şubesi'nden bankacılık işlemlerini şubeye gitmenize gerek kalmadan, kolayca yapabilirsiniz.

Alternatif Bank Dijital size bu hizmeti sunarken güvenliğiniz için de bir çok önlem alıyor.

İnternet Şubesi'ne Giriş

İnternet Şubesi'ne girişte ilk adımda, daha önce başvuru sırasında oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifreyi girmeniz istenir.

Şifre yalnızca İnternet Şubesi'ne giriş sırasında kullanılır. Belirli sayıda hatalı girişten sonra şifreniz blokelenir.

İkinci adımda ise, cep telefonunuza gönderilecek şifreyi yazarak İnternet Şubesi'ne girebilirsiniz.

Tek kullanımlık şifreler yalnızca bir kez kullanılır. Biz kez girilen tek kullanımlık şifre, siz ya da bir başkası tarafından tekrar kullanılamaz.

Tek Kullanımlık Şifre hizmeti için gönderilen SMS'ler ücretsizdir.

İşlemler Sırasında

Para transferi ve ek güvenlik gerektiren bazı işlemleri de tek kullanımlık şifre ile onaylayabilirsiniz.

Dolandırıcılık Yöntemleri

Phishing (Olta) Yöntemi

Kullanıcı adı, şifre, hesap, kart numarası gibi size ait bazı bilgileri ele geçirmeye yönelik yapılan girişimlerdir. Dolandırıcılar, çeşitli banka ve finans kurumları tarafından gönderilmiş gibi görünen e-posta mesajlarını, daha önceden elde ettikleri e-posta adreslerine gönderirler. Gönderilen mesajlarda bir nedenle (sistemsel bir değişiklik, bilgi güncelleme, vb) kişisel bilgilerinizin girilmesi ya da mevcut şifrelerinizin değiştirilmesi istenir.

Bu e-posta mesajlarında yer alan linkleri tıkladığınızda, çalıştığınız finansal kurum yerine dolandırıcılar tarafından hazırlanmış sahte sitelere ya da formlara yönlendirilirsiniz.

Key Logger, Screen Logger, Trojan Programları

Key Logger, kullanıcının bilgisi dışında düzenli olarak veri transferi yapan bir programdır. Key Logger programı kullanıcı bilgisayarına kurulduktan sonra çalışmaya başlar ve kaydettiği klavye hareketlerine ilişkin verileri, belirli zaman aralıklarında iletir.

Screen Logger programları da Key Logger gibi çalışır. Screen Logger programları Key Logger programlarından farklı olarak, yalnızca klavye hareketlerini değil, ekran görüntülerini de kaydeder ve belirli zaman aralıklarında bu programları kullanıcı bilgisayarlarına yükleyen kişi ya da kişilere gönderirler.

Trojan olarak bilinen ve dilimize "Truva Atı" olarak giren virüsler, bilgisayarın uzaktan yönetilmesini sağlarlar. Bu tarz programlar, kullanıcı izin vermedikçe bilgisayarına yüklenmez. İnternet ortamında gelen .ini ya da .exe uzantılı dosyalar, bu yazılımları barındırıyor olabilir. Bilgisayarınıza genellikle e-posta eklentileri olarak gönderilir ya da sohbet odalarında, siz farketmeden bilgisayarınıza yüklenirler.

İnternet Şubesi Güvenliğini Artırmak İçin Alternatif Bank Dijital'in Aldığı Önlemler

Sürekli Araştırma ve Yatırım

İnternet Şubesi'nin güvenli kullanılabilmesi amacıyla Alternatif Bank Dijital yeni teknolojileri ve güvenlik önlemlerini sürekli araştırmakta, İnternet Şubesi'nin güvenlik seviyesini yükseltecek yatırım ve çalışmalar ile sizlerin güvenli kullanımını sağlamaya çalışmaktadır.

Şifrelerinizin Güvenliği İçin

Şifreleriniz 10 hatalı denemeden sonra bloke edilmektedir.

Şifrelerinizi belirlerken en az sekiz karakterlik harf ve rakamlardan oluşan karakter dizileri seçmeniz gerekmektedir.

Şifre değişiklikleri belirli zaman aralıklarında zorunlu tutulmaktadır.

Şifrelerinizi değiştirirken, daha önce kullandığınız şifreler kabul edilmez.

Hiçbir Alternatif Bank personelinin şifrenizi sormaya yetkisi yoktur. Siz sakınca görmeseniz bile Alternatif Bank personelinden şifrenizi söyleyerek destek istemeyiniz.

Erişiminizin Güvenliği İçin

İletişiminizi şifrelemek ve Alternatif Bank Dijital'e bağlandığınızı doğrulamak amacıyla İnternet Şubesi sunucularında Global Sign tarafından doğrulanan 128 bit SSL sertifikası kullanılmaktadır.

Yalnızca şifreli bir erişim olan https protokolü ile erişiminize izin verilir.

Sistem, on dakika boyunca işlem yapılmaması durumunda kullanıcı oturumunu sonlandırır.

Para transferleri ve ek güvenlik gerektiren belirli işlemlerde, Tek Kullanımlık şifre girmeniz istenir.

Hiçbir zaman e-posta yoluyla sizlerden bilgi ya da güncelleme talep edilmez.

Güvenli İnternet Bankacılığı Kullanımı için Önerilerimiz

Güncel Kalın ve Erişilebilir Olun

İnternet Şubesi'nde yayınlanan duyuruları yeterli zamanı ayırarak dikkatle okuyunuz.

Tereddüte düştüğünüz her konuda 444 00 55'i arayarak bilgi alınız.

İnternet kullanımına dönük olarak mümkün olduğunca bilgi sahibi olmaya çalışınız.

Bağlandığınız Yerden Emin Olun

Alternatif Bank Dijital Internet Şubesi'ne her girişinizde Alternatif Bank Dijital sunucularına bağlandığınızdan emin olunuz. Her girişinizde tarayıcınızın adres çubuğuna www.alternatifbank.com.tr yazarak giriş yapınız.

Bağlı olduğunuz adresi hatalı yazma olasılığınızı düşünerek tekrar kontrol ediniz.

Bu bağlantı sırasında tarayıcınızda çıkabilecek olan güvenlik uyarılarını okumadan onay vermeyiniz.

Tarayıcınızda SSL ile şifreli bağlantı kurulduğunu gösteren kilit işaretlerinin üzerini tıklayarak sertifikanın Alternatif Bank'a ait olduğunu ve süresinin geçerli olduğunu kontrol ediniz.

İnternet Şubesi girişlerinizde daha önceden siz belirlemiş olsanız bile "kısayol", "favorites" gibi hazır adresleri tercih etmeyiniz.

Güçlü Şifre Belirleyin

Şifrenizin başkaları tarafından tahmin edilmesi ve deneme yanılma yöntemleri ile kırılması zor olmalıdır. Doğum gününüz, tuttuğunuz takım gibi kolay tahmin edilebilir şifreler kullanmayınız.

Şifreniz en az sekiz karakter olmalı mümkün olduğunca anlamsız bir karakter dizisi seçilmeli, harf ve rakamlardan oluşmalıdır.

Şifrenizi mümkünse 45 günü geçmeyen aralıklarla değiştiriniz.

Şifre değiştirirken daha önce kullandığınız şifrelerinizi tekrar kullanmayınız.

Şifrelerinizi Koruyun

Alternatif Bank Dijital İnternet Şubesi şifrelerinizi diğer internet uygulamalarında kullanmayınız.

Şifreleriniz kişisel ve size özeldir. Hiçbir şekilde yakınınız olsa bile üçüncü şahıslarla paylaşmayınız. Yakınlarınız kötü niyetli olmasalar bile şifrenizi korumak konusunda sizin kadar yetkin olmayabilir.

Şifrenizi yazılı ya da elektronik hiçbir ortamda açık halde saklamayınız. Şifrenizi herhangi bir ortamda saklamak zorunda hissediyorsanız, bu ortamın ücüncü şahısların eline geçmesi durumunda şifrenizi kullanamayacaklarından emin olunuz.

Alternatif Bank Dijital e-posta kanalı ile hiçbir şekilde sizlerden bilgi ve güncelleme talep etmez.

Alternatif Bank Dijital'den gönderilmiş gibi görünse bile bu tür e-posta mesajlarına itibar etmeyiniz.

Kişisel Bilgisayarınızı Koruyun

Bilgisayarınızın işletim sistemi dahil tüm yazılımlarını güncel tutunuz. Başta işletim sistemi yamaları olmak üzere tüm yazılımlarınızın güncellemelerini yapınız ya da yaptırınız.

Kişisel bilgisayarınızda tuş ve ekran hareketlerinizden hatta Internet tarayıcınızdan bilgi çalabilen virüs, truva atı ya da casus programlar bulunabilir. Bilgisayarınızı güncel bir virüs tarayıcı ile sık sık gözden geçiriniz ve virüs tarayıcınızı aktif tutunuz.

İşletim sisteminizin firewall ayarlarını etkinleştiriniz. Bu ayarların ne anlama gerektiğini ve neden gerektiğini mutlaka öğreniniz.

Lisanssız, kırılmış, kaynağı belli olmayan yazılımları kullanmayınız. Açık kaynak kodlu ya da ücretsiz yazılımları mutlaka bu yazılımların dağıtımını yapan tanınmış sitelerden indiriniz.

İnternet'e bağlı bilgisayarların güvenli kullanımının bir yetkinlik gerektirdiğini her zaman anımsayınız.

Kendinizi yetkin konularda güvenilir ve uzman kaynaklardan bilgi edinmeye çalışınız.

Bilgisayarınıza virüs bulaştığından şüphelendiğiniz durumlarda internet erişiminizi kapatarak (modemi kapatarak, kabloyu çekerek, bilgisayarınızı kapatarak) güvenilir yerlerden destek isteyiniz.

İnternet Erişiminizi Koruyun

İnternet bağlantınızı sağlayan donanımların (modem, wireless vb gibi) üçüncü şahısların kullanımına ve erişimine kapalı olduğundan emin olunuz. Bu donanımların erişim ve yönetim yetkilerini ilk kullanım ayarlarında kullanmayınız, kuruluş yapanlardan güvenli ayar yapmalarını talep ediniz.

İnternet Cafe, kime ait olduğu bilinmeyen kablosuz erişimler vb gibi erişim güvenliğinden emin olmadığınız yerlerden İnternet Şubesi'ne girmeyiniz.

Bilgisayarınızı Başıboş Bırakmayın

İnternet Şubesi'ni kullanırken bilgisayarınızın başından ayrılmayınız. İşlemlerinizi tamamladıktan sonra mutlaka güvenli çıkış seçeneği ile oturumunuzu sonlandırınız.

Müşterilerimizin Dikkatine!

Alternatif Bank Dijital İnternet Şubesi'ne girişte cep telefonunuzun markası, modeli, telefon numaranız gibi bilgiler ya da cep telefonunuza bir uygulama yüklemeniz kesinlikle istenmez.

Böyle bir istekle karşılaşmanız durumunda, lütfen bu bilgileri vermeyin ve 444 00 55 numaralı telefondan bize ulaşın.

Güvenliğiniz için Lütfen Dikkat edin!

Alternatif Bank Dijital İnternet Şubesi'ne bağlandığınızdan emin olun! Bunu Internet tarayıcılarının sağ alt köşesinde kilit simgelerine tıklayıp SSL Sertifikasını kontrol ederek anlayabilirsiniz. Kilit işareti kapalı olmalı ve sertifika www.alternatifbank.com.tr olmalıdır.

İnternet Şubemize, tarayıcınızın adres barına www.alternatifbank.com.tr yazarak ulaşacağınız, ana sayfamızdaki "İnternet Şubesi" linki ile girmeyi tercih edin.

TASARRUF MEVDUATI GÜVENCESİ

 

Tasarruf mevduatınız güvence altında. Mevduatların Sigortalanma Kapsam ve Koşulları hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

İLETİŞİM

GENEL MÜDÜRLÜK

Adres:Vadistanbul Bulvar, Ayazağa Mah. Cendere Cad. No: 109M 2D Blok 34485 Sarıyer/İstanbul
Telefon: 0212 315 65 00
İletişim Merkezi: Bize Ulaşın
Ticaret Sicil No: 280445 / 0
Yer Sağlayıcı: Alternatif Bank A.Ş.
İletişim E-Posta Adresi: info@alternatifbank.com.tr


Denetim Mercii:

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu www.bddk.org.tr

Sorumlu kişi isimleri 5651 Sayılı "İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi? hakkındaki kanun uyarınca web sitemizin içeriğine ilişkin olan şikayetler için kullanılabilir. Bunun dışında kalan konular, görüşleriniz ve şikayetleriniz için lütfen İletişim Formunu kullanınız.

VOV Hesap

Avantajlı hoş geldin faiz oranı ile VOV Hesap Alternatif Bank'ta!

VOV Hesap ile vade bekleme derdiniz olmadan, istediğiniz an para yatırabilir veya vadenizi bozmadan paranızı çekebilirsiniz.

Avantajları:

 • Vadesiz mevduatın rahatlığıyla vadelinin faiz kazancından faydalanır, faiz getirisini günlük kazanırsınız.
 • İlk hesap açılışında avantajlı hoş geldin faiz oranından* faydalanırsınız.
 • Günlük bankacılık işlemlerinizi tek hesaptan yürütebilirsiniz.
 • VOV Hesap ile vadeliniz bozulmadan Havale/EFT, otomatik ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilir; bireysel kredi, KMH ve kredi kartı ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Günlük vadeli mevduat özelliklerine sahip bir tasarruf hesabıdır.
 • Bankamızdan ilk defa hesap açan bireysel müşterilerimiz avantajlı faiz oranlarımızdan yararlanabilecektir.
 • Tüm döviz cinslerinden sadece bir hesap açabilirsiniz.
 • İlk hesap açılışında, bir kereye mahsus olmak üzere belirli bir süre avantajlı hoş geldin faizi sunulmaktadır.
 • Avantajlı süre bittikten sonra hesabın faiz oranı VOV Hesap standart faizine dönmektedir. Hesap kapatılıp tekrar açılsa dahi avantajlı hoş geldin faizinden tekrar faydalanılamaz.
 • Minimum 4.000 TL'den başlayan, maksimum 1.000.000 TL'ye kadar olan tutarlarla VOV hesap açılabilir. USD/EUR para birimleri için minimum tutar 3.000 USD/EUR, maksimum 200.000 USD/EUR birimdir.
 • Avantajlı hoş geldin faizi; hesabın açılması ile başlar ve faiz oranı 90 gün boyunca sabit kalmaktadır. Hesapta bakiye olmasa dahi hesap açılışıyla süre işlemeye devam etmektedir.
 • VOV hesap açılacak toplam bakiyeye bağlı olarak, Bankanın belirleyeceği bir tutar vadesiz hesapta kalır. Vadesiz hesapta kalan tutar 3.000 - 10.000 TL tutar aralığında olur.
 • Hesaba saat 17:00'dan sonra gelen tutarlar ertesi gün valörlü olarak faiz kazanmaya başlayacaktır. 17:00'dan sonra vadeli hesaba aktarılan tutar üzerinden herhangi bir tasarrufta bulunulamaz. Hafta içi gece 00:00-03:00 saatleri arasında hafta sonları ve resmi tatiller süresince sadece vadesiz hesapta bulunan bakiye kullanılmaktadır.
 • VOV Hesap'ın tanımlandığı vadesiz TL hesabı İnternet Şubesinden ve ATM'den görüntüleyebilir, hesaptan para çekebilir veya hesaba para yatırabilirsiniz.
 • Hesaptan Havale/EFT, otomatik ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir; bireysel kredi, KMH ve kredi kartı ödemeleri yapabilirsiniz.
 • VOV Hesap'ın açıldığı tarihten itibaren güncel faiz oranı geçerli olacaktır.

* Avantajlı hoş geldin faizi ilk 90 gün için geçerlidir. Avantajlı hoş geldin faiz oranlarıyla VOV Hesap açtırmak için en yakın şubemize bekleriz.